Úvod

Základní škola a mateřská škola logopedická, Brno, Veslařská 234 má dlouholetou tradici nejen jako škola, ale i jako významné metodické a poradenské centrum, které ve své specializaci přesahuje hranice Jihomoravského kraje. Speciálně pedagogické centrum, jehož činnost Základní škola a mateřská škola logopedická, Brno, Veslařská 234 vykonává, je nejrozsáhlejší školské poradenské zařízení v České republice, které nabízí systém odborné i metodické podpory v kontextu vzdělávání dětí a žáků s narušenou komunikační schopností.

Jsme fakultní škola. Úzce spolupracujeme s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity, ale také s dalšími uznávanými vzdělávacími institucemi. Účastníme se mezinárodních projektů, včetně ověřování nových metodických postupů, poskytujeme praxi studujícím, a podílíme se tak na přípravě budoucích absolventů – nových kolegů.

Základní škola a mateřská škola logopedická, Brno, Veslařská 234 je umístěna v lesnatém údolí městské části Brno-Jundrov. Základní škola a mateřská škola sídlí v moderní budově s bazénem a tělocvičnou v areálu velké zahrady obklopující rovněž významnou Rohrerovu vilu, která je zázemím pro speciálně pedagogické centrum, školní jídelnu, provozně-ekonomický útvar a ředitelství školy.

Dětem a rodičům nabízíme

• Předškolní vzdělávání s rozšířenou individuální logopedickou intervencí
  • Základní vzdělávání s rozšířenou logopedickou intervencí
  • Mimoškolní aktivity v kroužcích zaměřených dle zájmu a talentu